Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Białymstoku działający w ramach Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
posiada akredytację Podlaskiego Kuratora Oświaty – decyzja Nr SPiKU.5470.2.2020 z dnia 13 lipca 2020 roku
Drukuj
Lekcje informatyki po zmianie podstaw programowych – praktyczne wskazówki motywujące uczniów do pracy - konferencja
Rodzaj/forma
Konferencja
Obszar tematyczny
Informatyka i technologia informacyjna
Liczba godzin
4 godz.
Organizator
Katarzyna Gagan, Anna Krawczuk
Forma płatna
Nie
Opis
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy nauczycieli informatyki do udziału w wyjątkowej konferencji poświęconej zmianom w podstawie programowej z informatyki na rok 2024. Wydarzenie to jest organizowane we współpracy z wydawnictwem MiGra, które od lat wspiera nauczycieli i uczniów w efektywnej nauce informatyki.
Konferencja odbędzie się 20.11.2024 r. w godz. 14.00 - 18.00. Podczas spotkania omówimy kluczowe zmiany w nowej podstawie programowej, zaprezentujemy narzędzia oraz materiały dydaktyczne, które pomogą Państwu wdrożyć te zmiany w praktyce. Autorka podręczników Wydawnictwa MiGra Pani Grażyna Koba podzieli się swoimi doświadczeniami i zaprezentują najnowsze publikacje oraz rozwiązania edukacyjne, które ułatwią nauczycielom realizację nowych wymagań.
Program konferencji obejmuje:
Sesję ogólną
Sesje warsztatowe
Możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy z innymi nauczycielami.
Udział w konferencji jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.
Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które pozwoli Państwu lepiej przygotować się do nadchodzących zmian w edukacji informatycznej.
Z poważaniem,
Katarzyna Gagan Anna Krawczuk
Wydawnictwo MiGra
Program
Konferencja rozpocznie się o godz. 14.00 w sali konferencyjnej CEN w Białymstoku
Wykład:
Zmiany w podstawie programowej – wsparcie nauczycieli informatyki przez MiGrę – Grażyna Koba (autorka podręczników do informatyki).
Zawężona podstawa programowa z informatyki 2024 – jak MiGra dostosowała pomoce dydaktyczne (m.in. rozkłady materiału, plany wynikowe, scenariusze lekcji, sprawdziany) do tych zmian. Aktualny stan prawny dotyczący reformy programowej 2026 (SP) i 2028 (PP) - m.in. profil absolwenta, transformacja cyfrowa. Wprowadzenie do druku 3D.
Warsztaty:
1. Kompendium wykorzystania szkolnej drukarki 3D i wstęp do skanowania – Krzysztof Fortuna (nauczyciel informatyki, ekspert druku 3D)
Przygotowanie modelu do druku: potrzebne elementy, podstawowa wiedza, kolejne czynności, praktyczne tajniki drukowania 3D (np. stosowanie podpór, zapychanie się dyszy). Tworzenie litofanów, wykorzystanie skanera 3D i zeskanowanie dowolnego przedmiotu. Przykładowe projekty dla uczniów.
2. Grafika dla uczniów w różnych odsłonach – trójwymiarowej 3D (SketchUp i Tinkercad) i dwuwymiarowej z wykorzystaniem grafiki żółwia (Python) – Grażyna Koba.
Jak zaangażować ucznia na lekcji informatyki na przykładzie treści i ćwiczeń z grafiki 2D i 3D (Tinkercad, SketchUp) oraz programowania (w języku Python, w tym w grafice żółwia) z wybranych z podręczników Grażyny Koby.
Warsztaty zostaną powtórzone 2 razy – w ten sposób każdy uczestnik może wziąć udział we wszystkich zajęciach.
Dostępne terminy
2024-11-20
Termin
2024-11-20
Godzina
14.00 - 18.00
Prowadzący
Harmonogram
Miejsce szkolenia
Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku ul. Złota 4 15-016 Białystok